Samoczynnie wyłączające się smartfony

0
269
Wgranie oprogramowania do Xiaomi

Dlaczego telefony samoczynnie się włączają i wyłączają

Otaczająca nas elektronika potrafi robić psikusy. Niezależnie od tego czy posiadamy komputery, smartfony czy inne urządzenia mobilne możemy napotkać przeróżne problemy natury technicznej. Wielu użytkowników w sytuacji, kiedy ich smartfon lub tablet samoczynnie się resetuje. Najczęstsze stwierdzenia są, że urządzenie jest uszkodzone i szuka serwisu telefonów. Jak się okazuje, nowoczesne telefony mogą się samoczynnie resetować z wielu powodów.

Zacznijmy od tego, że wszystkie urządzenia smart to coraz bardziej zaawansowane technologie, które nie są doskonałe i nigdy nie będą. Oprócz problemów natury konstrukcyjnej, w telefonach czy tabletach mamy jeszcze różne awarie, których nie przewidzieli nawet sami producenci. Dodatkiem do tego wszystkiego są naturalne działania systemów, oprogramowania, które przez wielu mogą być poczytywane jako wady świeżo zakupionego urządzenia. Rozmawiając często z wieloma internautami czy też sprzedawcami słyszymy, że urządzenia mobilne resetują się i nikt nie wie dlaczego, a najlepszym sposobem na to jest wymiana telefonu lub płyty głównej. Czy aby na pewno?

Oprogramowanie Adroid – IOS

Niezależnie od tego, jaki posiadasz system operacyjny w smartfonie. Pamiętaj, że w 90% to głównie oprogramowanie odpowiadające za całe urządzenie. Z pewnością zdarzyło się Tobie nieraz, że telefon Xiaomi z Androidem samoczynnie się zresetował (uruchomił ponownie) zadziwiając tym samym użytkownika. Spokojnie, nie każdy taki reset to powód do odwiedzania serwisu Xiaomi. Jeśli procesor telefonu nie odpowiada przez dłuższy czas, a polecenia wykonywane na ekranie nie przynoszą skutku, system Android może się samoczynnie uruchomić, aby rozwiązać problem. Samoczynnie wyłączający sie Xiaomi

W innych przypadkach powodem wyłączenia i włączenia telefonu możemy być my sami. Katując telefon, różnymi poleceniami nie zwracamy uwagi, że to tylko telefon, a nie superszybkie serwery Google. Wydanie zbyt dużej ilości komend (np. wybranie aplikacji) może być powodem zatrzymania telefonu, zawieszenia go bez żadnej reakcji. Zdarza się, że w takich przypadkach jesteśmy zmuszeni wykonać miękki reset (bez usuwania wszystkich danych) telefonu. Innym przykładem samoczynnego wyłączenia się telefonu może być zbyt wysoka temperatura. Wielu producentów już od dawna stosuje proste komunikaty w swoich smartfonach wskazujące, że urządzenia nie należy chwilowo uruchamiać ze względu na zbyt wysoką temperaturę. W takim przypadku powinniśmy poczekać, aż telefon się ostudzi. Zastanawiasz się, kiedy może dojść do takich sytuacji? To bardzo proste. Przykładem mogą być wysokie temperatury na zewnątrz latem oraz intensywne użytkowanie telefonu w samochodzie, np. z nawigacją, umieszczonym w uchwycie kratki nawiewu z uruchomionym grzaniem. Nie wszystkie telefony posiadają jeszcze „inteligentne sposoby chłodzenia” procesora. Problemy z nadmiernym przegrzewaniem się do niedawna miały niektóre modele Sony Xperia Z. Dodatkowo ze względu na zbyt wysoką temperaturę odklejały się im pokrywy baterii.

Problemy zasilania

Zasilanie smartfona może zostać przerwane z różnych powodów. Jednym z najczęstszych problemów są styki i zaczepy baterii. Mając telefon z wymiennym akumulatorem, w okolicy złącz baterii, możemy znaleźć kurz czy paprochy, które odcinają zasilanie od urządzenia, powodując wyłączenie telefonu. Nie oszukujmy się, ale mając plastikową pokrywę, zdarza się, że po upadku mamy pęknięcia lub nawet wyszczerbienia, przez które do urządzenia, a właściwego okolic baterii może dostać się w zasadzie wszystko.

On/Of Xiaomi

Dlatego raz na jakiś czas warto czyścić styki baterii oraz zaczepy suchą szmatką lub innym materiałem np. chusteczką higieniczną. Nie jest to 100% rozwiązanie zabezpieczające naszego smartfona przed samoczynnymi resetami, jednakże nic nie stoi na przeszkodzie, aby wykonać tak prostą czynność. Oczywiście powyższe porady to tylko kropla w morzu powodów samoczynnych resetów mobilnych urządzeń. Pamiętajmy, że bardzo często to my jako użytkownicy jesteśmy powodem takiego działania. Uszkodzenia mechaniczne, zbyt duża ilość aplikacji spowalniająca system i wiele innych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here