Najlepsze aparaty Xiaomi – który fotosmartfon wybrać?

0
232

Xiaomi to chiński producent smartfonów, którego popularność wśród użytkowników urządzeń mobilnych dynamicznie wzrasta. Firma z roku na rok odnotowuje większą sprzedaż oraz polepszające się wyniki finansowe. Dzisiaj przedstawimy smartfon, który posiada najlepsze aparaty od Xiaomi.

Na obecną chwilę Xiaomi jest piątym co do wielkości dostawcą smartfonów na świecie. Jest to znaczący sukces, ponieważ marka istnieje na rynku technologicznym od zaledwie ośmiu lat. Imponujące wyniki sprzedaży, Xiaomi zawdzięcza dobrej specyfikacji swoich produktów, a także ich atrakcyjnym cenom. Producent coraz częściej sięga po zaawansowane rozwiązania z zakresu fotografii mobilnej. Dowodem tego, są wysoko ocenione aparaty Xiaomi w teście DxOMark, z modelu Mi Mix 2S. Dobrze sprawdza się też model Xiaomi Redmi 8.

Mi Mix 2S – aparaty Xiaomi o dużych możliwościach

Zaprezentowany w marcu 2018 roku telefon Xiaomi Mi Mix 2S otrzymał podwójny aparat o bardzo dobrej specyfikacji i sporych możliwościach. Główne “oczko” smartfona wyposażono w matrycę 12 Mpx, przysłonę f/1.8 oraz optyczną stabilizację obrazu. Główny aparat Xiaomi Mi Mix 2S posiada także funkcję autofocus, opartą na technologii Dual Pixel.

Drugi moduł otrzymał matrycę 12 Mpx z teleobiektywem o jasności f/2.4, zapewniającym 2-krotne przybliżenie optyczne. Dodatkowe oczko umożliwia uzyskanie efektu rozmycia tła – bokeh. Producent nie poprzestał jednak tylko na ulepszaniu hardware’u. Aparat Xiaomi Mi Mix 2S został dodatkowo wsparty przez specjalne algorytmy sztucznej inteligencji, które znacząco poprawiają jakość zdjęć. Przednia kamerka smartfona otrzymała matrycę 5 Mpx i optykę f/2.0 i także została wsparta algorytmami do automatycznego upiększania fotografii.

Wyniki w teście syntetycznym

W teście DxOMark aparat Xiaomi Mi Mix 2S uzyskał aż 97 punktów, czyli tyle samo co kamera słynnego iPhone’a X. Doskonały wynik Mi Mix 2S w rankingu DxOMark, świadczy o ogromnym postępie, jaki producent poczynił w zakresie doskonalenia aparatów w smartfonach. Przy zachowaniu atrakcyjnych cen oferowanych produktów, Xiaomi doścignęło swoich konkurentów i liderów w branży. Chiński gigant zapowiedział, że wkrótce poszerzy swoją ofertę fotosmartfonów. Możliwe więc, że niedługo producent będzie mógł poszczycić się jeszcze większymi osiągnięciami.

Do zdjęć możesz wykorzystać też świetny model Xiaomi Redmi Note 8.

Jeżeli posiadany smartfon, ma problem z aparatami, bądź ostatnio doznał upadku i potłukł się, warto skorzystać z usług renomowanego serwisu telefonów –  SmartSerwis24.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here