MIUI – AUTORSKA NAKŁADKA XIAOMI NA ANDROIDA – NAPRAWA XIAOMI

0
100

Najpewniej tego lata, a może nawet jeszcze późną wiosną, na rynku pojawi się najnowsza nakładka na system operacyjny MIUI 10. Poprzednie wersje autorskiej nakładki Xiaomi zdobyły wiele fanów, jak i przeciwników. Naprawa oprogramowania Xiaomi, to czysta przyjemność. Jakie ma plusy, a na co narzekają użytkownicy?

Wybór klientów – naprawa Xiaomi

Użytkownicy smartfonów chińskiego producenta dzielą się na zwolenników i przeciwników MIUI. Przeciwnicy uważają, że telefony z systemem Android One w zupełności wystarczają. Googlowski system ewoluował i w czystej wersji oferuje wiele funkcji, które jeszcze niedawno były dostępne tylko dzięki nakładkom. Marketingowcy Xiaomi udostępnili na swoim twitterze sondę z pytaniem o preferencje. Użytkownicy mieli do wyboru MIUI 9 i Android One. Ku zdziwieniu chińskiego producenta (który wkrótce potem usunął ankietę), użytkownicy wybrali Android One.

W pewnym momencie nastąpił przełom – naprawa Xiaomi

Trzeba jednak zaznaczyć, że nakładka MIUI jest szybka i pozwala na dostosowanie najmniejszych detali do potrzeb użytkownika. Brakuje jej jednak kilku ważnych opcji. Jedną z tych najbardziej brakujących, jest funkcja Doze, która dba o baterię smartfona. Dopiero MIUI 9 wprowadził wiele udogodnień, które zadowoliły klientów. W przypadku słabego działania telefonu na jednym ładowaniu można też pomyśleć o naprawach takich jak wymiana baterii, czy zmiana oprogramowania.

Co wprowadza nowa nakładka? – naprawa Xiaomi

Dużym plusem jest wprowadzenie dzielonego ekranu i szybkie przełączanie się między aplikacjami. Jednak to żadne nowości; inni producenci już dawno wprowadzili tego typu funkcje. W MIUI 9 pojawił się edytor ekranu głównego, który pozwala na jego personalizację. Można ustawić rozmiar siatki, na której znajdują się ikony aplikacji. Ciekawą opcją jest też funkcja trybu cichego, który można ustawić na określony czas, na przykład na 2 godziny. Pojawiły się też animacje przy wychodzeniu z aplikacji i statystyka baterii, do której mamy dostęp bezpośrednio z ekranu blokady.

Naprawa Xiaomi – MIUI Podsumowanie

Mimo że nakładka MIUI jest niezwykle szybka i oferuje wiele funkcji, wydaje się, że ma więcej przeciwników niż zwolenników. Niektórzy nazywają ją najsłabszym elementem smartfonów marki Xiaomi. Nie da się ukryć, że mimo wielu opcji, które oferuje, odstaje od innych nakładek, a nawet czystego Androida. Jednak MIUI da się lubić i na pewno zaspokoi potrzeby sporej rzeszy użytkowników. Co więcej, SmartSerwis24, naprawa Xiaomi oferuje szereg usług, które pomogą dostosować telefon pod względem oprogramowania.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here