DLACZEGO XIAOMI JEST W POLSCE TAK POPULARNY? SERWIS XIAOMI

0
327

Nie od dziś wiadomo, że marka Xiaomi cieszy się w Polsce coraz większą popularnością. W ciągu kilku lat stał się poważną konkurencją dla światowych gigantów, takich jak Apple czy Samsung. Wraz z nią, na popularności rośnie niejeden serwis Xiaomi. Co stoi za sukcesem chińskiej marki?

Sukces na rynku – Serwis Xiaomi

Chiński producent zdobył rzesze fanów, którzy cenią sobie dobrą jakość za przyzwoitą cenę. Pod koniec 2017 roku Xiaomi zajęło czwarte miejsce w rankingu popularności na rynku, za gigantami Apple, Samsung i Huawei. W czwartym kwartale ubiegłego roku chiński producent sprzedał 28,1 mln smartfonów, dzięki czemu uzyskał 7% udział w globalnym rynku. Produkty Xiaomi oferują świetny stosunek jakości do ceny. Jeden z tańszych, a mający świetne recenzje smartfon Xiaomi Redmi 4A kosztuje niewiele ponad 500 zł.

Serwis Xiaomi: To nie tylko telefony!

Xiaomi to przede wszystkim smartfony, ale również inne urządzenia użytku codziennego, np. oczyszczacze powietrza, garnki do ryżu, a nawet plecaki. Marka ma w Polsce ogromną społeczność fanów, którzy spotykają się na tematycznych eventach. Na popularność wpłynęła również otwarta w stołecznym centrum handlowym Arkadia wyspa z produktami marki. Następnie dwa salony: w Krakowie i w Warszawie. Sukces firmy stał się również tematem rozważań specjalistów. Kamil Wojtyra, Social Media & Marketing Manager mówi, że globalny sukces Xiaomi jest zasługą skutecznej strategii sprzedażowej, w ramach której zadbaliśmy o rozwój również poza Państwem Środka. Swoją cegiełkę dołożyli do niego klienci końcowi oraz dystrybutorzy, z którymi pracujemy w Polsce. Serwis Xiaomi realizuje na bieżąco wszystkie naprawy telefonów marki, których przybywa.

Różnica względem amerykańskiego giganta – Serwis Xiaomi

Firma założona w Pekinie w 2010 roku nazywana jest nawet chińskim Apple, a założyciel Lei Jun fałszywym Jobsem. Ich działania marketingowe przypominają działania producenta z Cupertino, jednak to chińska marka krócej pracowała na swój sukces. Warto też wspomnieć, że dystrybucja produktów marki Xiaomi odbywa się przede wszystkim przez internet. Przez to trafia do większego grona odbiorców, niż przez sklepy stacjonarne. Sprzedaż internetowa ma wpływ na cenę urządzeń – dzięki ograniczeniu kosztów prowadzenia punktów stacjonarnych, producent może sobie pozwolić na niższe ceny swoich produktów. Również serwis Xiaomi oferuje swoje usługi online. Znajdziesz tam naprawy takie jak: wymiana ekranu Xiaomi Mi 9, wymiana baterii Xiaomi Redni 8, czy wymiana ekranu Xiaomi Redmi note 8.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here