DLACZEGO SMARTFONY XIAOMI SĄ TANIE? SERWIS XIAOMI

0
175

Coraz bardziej popularne w Polsce smartfony chińskiego producenta Xiaomi oferują świetną jakość swoich urządzeń i konkurencyjną cenę. W porównaniu w topowymi markami, jak Samsung czy Apple, są po prostu tanie. Dlaczego producent może sobie na to pozwolić? Serwis Xiaomi odpowiada!

Fenomen niskich cen – Serwis Xiaomi

„Cały sekret tkwi w odpowiednio dobranym portfolio marki oraz daleko idącej strategii marketingowej”. Tak odpowiedział Hugo Barra, jeden z prezesów chińskiej marki, kiedy został zapytany o fenomen niskich cen Xiaomi. W porównaniu do innych czołowych marek, takich jak Samsung czy Apple, Xiaomi oferuje w swoim portfolio ograniczoną liczbę modeli. Dodatkowo cztery z nich oparte są na tym samym procesorze. Dzięki temu producent zoptymalizował proces produkcyjny i wynegocjował lepsze ceny podzespołów.

Tani brand, to również prestiż – Serwis Xiaomi

Na niską cenę smartfonów ma również wpływ kraj, z jakiego pochodzi marka. Chiny to wymarzone miejsce do produkcji smartfonów. Producent ma na miejscu do dyspozycji fabryki, potrzebne podzespoły oraz tanich w zatrudnieniu pracowników. Strategia marketingowa, a w zasadzie jej brak, to również ograniczenie kosztów. Donovan Sang, dyrektor ds. produktu i marketingu Xiaomi mówi, że społeczność Xiaomi buduje się sama, a dodatkowo promuje produkty marki w social mediach. Dla producenta to ogromna reklama, która praktycznie nic nie kosztuje. Nie wydają też pieniędzy na kosztowne reklamy z celebrytami. Wraz z cenami telefonów, idzie cena usług oferowanych przez serwis Xiaomi.

Z czego bierze się zysk? – Serwis Xiaomi

Ogromny wpływ na ograniczenie kosztów swoich urządzeń ma też kanał dystrybucji. Choć marka posiada szereg showroomów, sklepów stacjonarnych czy salonów (z czego w Polsce znajdują się dwa: w Warszawie i Krakowie), sprzedaż odbywa się głównie online. Mówi się, że producent na swoich smartfonach zarabia ok. 2 dolarów, gdzie Apple 151 dolarów. Zyski natomiast czerpie ze sprzedaży swoich innych produktów użytku codziennego, np. z oczyszczaczy powietrza i usług online.

Serwis Xiaomi – podsumowanie

„Nasz model biznesowy jest unikalny, a nasza filozofia działania jest prosta – dostarczać użytkownikom najlepszej jakości sprzęt w możliwie najniższych cenach” – dodaje Sang. Trzeba przyznać, że z takim nastawieniem, Xiaomi niedługo może stać się numerem jeden wśród smartfonów. Szczególnie że naprawa Xiaomi jest bardzo tania.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here